Saturday, September 14, 2013

Nokia Memperkenalkan Potongan 16% Harga Untuk Lumia 925 Dan 625 Bersempena Hari Malaysia

Bersempena dengan hari Malaysia, kini pihak Nokia Malaysia mengumumkan promosi khas untuk mereka yang ingin mendapatkan telefon pintar Windows Phone 8 daripada Nokia, iaitu untuk Lumia 925 dan Lumia 625 yang dilancarkan di Malaysia baru-baru ini.
Untuk promosi yang diadakan dari 13 September hingga 16 September ini, pihak Nokia kini menawarkan Lumia 925 pada harga RM1344, sementara Lumia 625 pula pada harga RM789.

Saturday, July 13, 2013

Top Paying Adsense Keyword


Senarai highest paying Adsense keywords 2013:

KeywordUS CPC
Mesothelioma law firm179.01
Sell annuity payment107.46
Asbestos lawyers105.84
Structured annuity settlement100.8
Annuity settlements100.72
Car donate88.26
Virtual data rooms83.18
Automobile accident attorney76.57
Auto accident attorney75.64
Car accident lawyers75.17
Data recovery raid73.22
Motor insurance quotes68.61
Personal injury lawyer66.53
Car insurance quotes61.03
Asbestos lung cancer60.96
Injury lawyers60.79
Personal injury law firm60.56
Online criminal justice degree60.4
Car insurance companies

58.66

Business voip solutions

51.9


Source : webconfs.com

Monday, April 16, 2012

Proton Prevé launched: RM60k – RM73k!

Semalam  proton telah melancarkan model baru, Proton Preve' memeng gempak!!. Ini sedikit info akju dapat dari paultan.org



P3-21AWajaPersona
Length4,543mm4,470mm4,477mm
Width1,785mm1,740mm1,725mm
Height1,524mm1,420mm1,438mm
Wheelbase2,650mm2,600mm2,600mm
Front Track1,542m1,475mm1,475mm
Rear Track1,542mm1,470mm1,470mm
Luggage506L408L430L
Kerb Weight1,340kg1,235kg1,245kg

P3-21AInspiraAltis2012 CivicJettaForte2012 Elantra
Length4,5434,5704,5404,5254,6444,5304,530
Width1,7851,7601,7601,7551,7781,7751,775
Height1,5241,4901,4651,4351,4821,4601,445
Wheelbase2,6502,6352,6002,6702,6512,6502,700
Luggage506475464510495485
Weight1,3401,3351,3151,2951,4171,3591,269





  • The Prevé 1.6 Premium CFE: RM72,990 (metallic) and RM72,540 (solid)
  • The Prevé 1.6 Premium IAFM+: RM62,990 (metallic) and RM62,540 (solid)
  • The Prevé 1.6 MT Executive: RM59,990 (metallic) and RM59,540 (solid)
Proton Prevé Official TVC: English
Proton Prevé Official TVC: Bahasa Melayu

Saturday, April 14, 2012

Apple perkenal iPad baharu


iPAD ini boleh menerima capaian kelajuan data 4G jadi Internet boleh diakses dengan kelajuan tinggi.

TIADA yang lebih menggembirakan penggemar gajet keluaran Apple Inc. apabila mendengar pengumuman pelancaran iPad terbaharu syarikat dipelopori bapa gajet unik – Steve Jobs itu.
Sama seperti spekulasi tentang iPhone 5 pada tahun lalu, spekulasi mengenai kemunculan iPad 3 yang akan menggantikan iPad 2 juga meleset.
Bagaimanapun, ia tidak bermakna peminat jenama itu bakal dikecewakan. iPad terkini yang hanya dikenali sebagai The New iPad didatangkan dengan pelbagai ciri terkini memukau hampir sesiapa sahaja mengikuti perkembangan dunia digital.
Pada pandangan penulis, iPad terbaharu ini tetap layak diberikan jolokan iPad 3 memandangkan ia merupakan generasi ketiga iPad yang pernah dihasilkan.
Ciri-ciri utama dipertingkatkan pada iPad terbaharu ini ialah paparan retina. Secara perbandingan, paparan pada iPad ini jauh lebih jelas daripada iPad 2.
Baik gambar mahupun teks pada buku elektronik (e-book), ia mampu membuatkan pengguna teruja dan berasa puas. Paparan imej atau teks kelihatan sangat jelas dan tidak pecah walaupun dibesarkan.
Pemproses
Kualiti yang dihasilkan iPad terbaharu ini adalah disebabkan cip pemproses A5X yang digandingkan dengan pemproses grafik. Ia ditambah dengan skrin dengan resolusi 3.1 juta piksel iaitu empat kali ganda piksel berbanding iPad 2.
Ciri-ciri ini bukan sahaja akan memberikan suatu pengalaman baharu kepada pengguna, tetapi bakal merangsang lebih ramai pembangun aplikasi permainan untuk menghasilkan permainan lebih menarik dan hebat.
Satu lagi penambahbaikan yang diperkenalkan ialah kamera binaan dalamnya. Dikuasakan resolusi 5 megapiksel, kamera iSight dengan ciri pengesan wajah pada iPad ini tentunya dapat merakam imej lebih jelas berbanding iPad 2 yang didatangkan dengan kamera 720 piksel.
iPad terbaharu ini juga mampu merakam video definisi tinggi (HD) 1080p yang setanding kamera video HD lain.
PAPARAN imej atau teks pada skrin The New iPad kelihatan sangat jelas dan tidak pecah walaupun dibesarkan.

Dari sudut capaian Internet pula, iPad ini melangkaui kemampuan ‘abangnya’ dengan menyokong kelajuan data 4G, berbanding iPad 2 yang hanya menyokong capaian 3G.
Ia sekali gus membolehkan Internet diakses dengan kelajuan tinggi hampir dari mana-mana sahaja yang mempunyai liputan 4G.
Bagaimanapun, capaian WiFi masih dikekalkan dengan piawaian 802.11 a/b/g/n sama seperti keluaran sebelumnya.
Arahan suara juga merupakan satu lagi ciri penambahbaikan diperkenalkan iPad generasi ketiga ini. Ia mungkin tidak sehebat siri pada iPhone 4S tetapi sudah cukup untuk membolehkan pengguna menulis e-mel, menghantar pesanan ringkas, mencatit nota ringkas atau membuat carian Internet – semuanya dengan hanya menggunakan suara.
Ia juga boleh diintegrasikan dengan aplikasi lain yang membolehkan anda mengemaskini status laman sosial seperti Facebook atau Twitter dengan hanya ‘bercakap’ pada peranti ini.
Ternyata, usaha berterusan Apple di dalam mempelopori dunia digital membuahkan hasil menerusi produk-produk mereka yang berjaya menawan jutaan hati pengguna di dunia.
Daripada perspektif pengguna, mereka mungkin perlu bertanya kepada diri sendiri dahulu – adakah kesemua ciri yang ditawarkan akan digunakan sepenuhnya?
Jika jawapannya tidak dan keinginan untuk memilikinya hanya kerana perasaan membuak-buak untuk menjadi seorang yang sentiasa memiliki gajet terkini, mungkin ia hanya membawa ke arah pembaziran.
Ia hanya bersifat sementara kerana teknologi berubah hampir setiap hari.

Sumber: Kosmo

Tuesday, February 28, 2012

Hidangan Pembuka Selera : Sup Bebola Ayam




Bahan-bahan untuk bebola ayam:
200 gm daging ayam - dikisar
50 gm bawang merah
25 gm bawang putih
20 gm cili merah - dimayang
10 gm daun bawang - dimayang
50 gm tepung jagung
30 ml minyak sayuran
10 gm gula
Sedikit stok ayam untuk merebus bebola
Bahan-bahan untuk sup:
1 liter stok ayam
300 ml santan
300 ml krim
5 gm daun ketumbar
2 keping daun salam
250 gm labu - dipotong dadu
Sedikit cili merah - dimayang halus
Garam secukup rasa
Serbuk lada sulah secukup rasa
Cara menyediakan bebola ayam:
1. Campurkan kesemua bahan dan kisar halus.
2. Bentukkan seperti bola-bola kecil.
3. Rebuskan bebola ayam ini di dalam air rebusan stok ayam.
4. Apabila ia timbul, bolehlah diangkat.
5. Tuskan bebola ini. Ketepikan.
Cara menyediakan sup:
1. Campurkan kesemua bahan dan masak di atas api sehingga ia mendidih.
2. Angkat sup ini dan biarkan ia sejuk.
3. Apabila sudah sejuk, kisarlah sup ini.
4. Bolehlah tuangkan sup ini di atas bebola ayam.
5. Hidangkan bersama roti.

Sumber : Sajian Online

Monday, November 7, 2011

Ultrabook pertama Acer






KOMPUTER tablet dan telefon pintar bagaikan sudah menjadi salah satu peranti mesti dimiliki dalam kehidupan pengguna hari ini. Ia bagaikan tidak lekang daripada pandangan mereka sama ada untuk berkomunikasi ataupun melayari internet apabila berada di mana-mana sahaja.
Sungguhpun begitu, komputer riba masih menjadi pilihan pengguna apabila memerlukan peranti yang mempunyai kapasiti penstoran lebih besar.
Ia amat penting untuk melaksanakan tugasan mereka dengan lebih lancar dan pantas apatah lagi, apabila tidak berada di pejabat.
Dalam memberi pilihan kepada pengguna, Acer Sales & Services Sdn. Bhd. memperkenalkan ultrabook pertama Acer iaitu Aspire S3.
Model terbaharu itu, menggabungkan kuasa dan produktiviti sebuah komputer buku dengan ciri-ciri penting telefon pintar serta komputer tablet untuk memberi kepuasan kepada pengguna.
Reka bentuk aerodinamik ultra nipis yang menampilkan kerangka aluminium dan aloi magnesium menjadikan peranti terbaharu ini amat ringan.
Dengan hanya seberat 1.35 kilogram (kg) dan ketebalan 1.3 sentimeter (sm), ia boleh dibawa ke mana-mana sahaja tanpa perlu berfikir panjang.
Di samping itu, ultrabook tersebut turut didatangkan bersama pelindung kemasan logam untuk memastikan tiada kesan cap jari ditinggalkan pada permukaan licin kerangka peranti tersebut.

Aspire S3 turut menampilkan dua inovasi baharu iaitu Acer Green Instant On dan Acer Instant Connect dalam menawarkan penggunaan komputer dengan lebih pantas, jimat tenaga serta efisien.
Dengan dua mod Sleep dan Deep Sleep ditawarkan pada teknologi Acer Green Instant On, ultrabook terbaharu berkenaan dapat memastikan ketahanan bateri dengan lebih lama agar pengguna tidak kecewa kehabisan bateri apabila menggunakan peranti tersebut.
Acer Instant Connect pula membolehkan pengguna untuk mengakses internet dalam masa hanya 2.5 saat, empat kali lebih laju berbanding menggunakan sambungan internet konvensional.
Ia sekali gus dapat memastikan pengguna mengakses dengan lebih cepat dan produktif apabila menikmati keseronokan berhibur di alam maya.
Bagi mereka yang sentiasa mencari hiburan melalui internet, Aspire S3 dilengkapi Dolby Home Theater v4 memberikan bunyi keliling bertenaga dan meningkatkan kualiti suara untuk pengalaman mendengar pada tahap optimum.
Acer Aspire S3 ditawarkan pada harga RM2,599 di semua penjual sah utama Acer di seluruh
Sumber: Kosmo

Makin canggih sekarang ni.Ini mungkin pesaing dengan tablet? anda rasa camne?

Sunday, September 18, 2011

Sakit kepala teruk

Foto

SAKIT... kerap sakit kepala antara simptom awal barah otak

PERNAHKAH anda berasa sakit kepala, pandangan kabur, muntah-muntah dan sering lupa? Jika ya anda harus segera berjumpa doktor kerana dikhuatiri ia mungkin antara gejala awal barah otak.
Barah otak antara penyakit paling digeruni masyarakat dunia selain barah payudara. Ia boleh menyerang sesiapa tanpa mengira umur dan jantina sama ada kanak-kanak mahupun orang dewasa.
  
Menurut Perunding Pakar Bedah Otak Stereotaktik Advanced Neuroscience and Orthopaedic Clinic, Dr Chee Chee Pin, terdapat dua jenis barah yang diklasifikasikan sebagai Tumor Benigna dan Tumor Malignan.

“Selain itu, terdapat juga dua kategori barah otak iaitu Tumor Otak Primer (berasal atau tumbuh dari otak) serta Tumor Otak Sekunder (ia berasal atau merebak dari bahagian badan seperti buah pinggang, payudara dan kulit).

“Seperti yang dinyatakan di atas, tumor benigna tumbuh secara perlahan-lahan dan tidak merebak di bahagian dalam badan. Jika tumor ini berjaya dibuang ia tidak akan menimbulkan masalah,” katanya sewaktu ditemui baru-baru ini.

Pun begitu jika barah itu terletak berdekatan struktur otak penting, ia boleh menimbulkan masalah kesihatan serius kerana ketumbuhan yang membesar boleh menyebabkan beberapa komplikasi serta mengancam nyawa.

“Bagi tumor Malignan pula, sel ketumbuhan ini berkemampuan merebak ke bahagian badan lain dan menyerang dengan pantas. Bagaimanapun tumor otak malignan jarang merebak keluar dari sistem saraf pusat.

“Berlainan dengan tumor otak Primer bermula dan terbentuk dalam otak. Ia mungkin tumbuh dan terbentuk di kawasan kecil atau merebak di kawasan berdekatan,” katanya.

Tumor secara langsung boleh memusnahkan sel otak dan secara tidak langsung memusnahkan sel-sel apabila berlaku keradangan, mampatan akibat ketumbuhan tumor, bengkak dan peningkatan tekanan dalam otak (tekanan intrakranium).



Apakah penyebab barah otak?


Sehingga kini penyebab kanser otak masih belum ditemui namun pengkaji masih mencari jawapan kepada masalah ini.

Antara faktor utama ditemui adalah genetik, keturunan, persekitaran dan bahan kimia.



Apakah faktor yang boleh meningkatkan risiko barah otak?


Tidak terdapat faktor risiko yang jelas di kalangan pesakit yang menghidap barah otak. Kajian dijalankan mendapati sesetengah jenis barah otak lebih kerap berlaku kepada pekerja kilang penapis minyak, industri pembuatan bahan getah dan dadah selain ahli kimia.



Bagaimana insiden penyakit ini?


Barah otak boleh berlaku pada semua lapisan umur, namun kajian menunjukkan terdapat dua kumpulan umur lebih biasa mengalaminya iaitu kanak-kanak (tiga hingga 12 tahun) serta golongan dewasa (40 hingga 70 tahun).



Apakah gejala barah otak?



  • Sakit kepala yang teruk terutama di sebelah pagi berbanding tengah hari.




  • Sakit kepala berterusan diikuti loya dan muntah




  • Pandangan kabur




  • Sering lupa




  • Epilepsi (sawan, kekejangan otot dan tidak sedarkan diri)




  • Gangguan percakapan




  • Kesukaran menggerakkan kaki dan tangan




  • Gangguan ingatan atau perubahan personaliti




  • Kerap diserang sakit kepala


    Gejala di kalangan kanak-kanak




  • Loya dan muntah




  • Gangguan penglihatan seperti penglihatan berganda atau juling




  • Gangguan makanan




  • Sebelah tangan menjadi lemah dan kekok




  • Perubahan pada gaya berjalan seperti terhincut




  • Kesukaran berjalan




  • Letih dan lemah badan




  • Peningkatan berat badan




  • Perubahan pada endokrin


    Apakah jenis barah otak?




  • Supra tentoria (bahagian atas otak)




  • Infra tentoria (bahagian bawah otak)


    Kanser pada bahagian atas otak ialah:




  • Astrocytoma (ketumbuhan otak yang bukan berasal daripada sel-sel saraf)




  • Craniopharngioma (berasal daripada saki baki Rathker)




  • Kanser kelenjar pinea


    Kanser pada bahagian bawah otak ialah:




  • Infra tentorial




  • Medulloblastoma (belakang otak)




  • Cerebeller astrocytoma (ketumbuhan pada serebrum)




  • Brain stem glioma (pangkal otak)




  • Ependymoma (ketumbuhan serebral yang berasal daripada sel-sel ependimal slia. Ia menyekat cecair serebrospina dan menyebabkan hidrosefulus jenis yang paling kerap berlaku.



    Apakah rawatan yang dijalankan bagi mengesan barah otak?


    Biasanya doktor akan membuat diagnosis melalui pemeriksaan neurologi termasuk ujian mental, pemeriksaan mata, ujian pendengaran, kuasa dan pemeriksaan saraf kranial dan lain-lain. Selain itu doktor akan melakukan pemeriksaan menggunakan alat pengimbas tomografi berkomputer iaitu sejenis alat sinar-X menggunakan komputer untuk memaparkan struktur otak terperinci.




  • Biopsi- kaedah ini dilakukan bagi mengesahkan kewujudan tumor otak disamping menentukan jenis histologi tumor.




  • Pengimbas Pet (Positron Emission Tomography)- alat ini menggunakan bahan gula yang dirawat menggunakan bahan radioaktif deoksiglukosa. Bahan ini akan disuntik dalam vena dan proses pengimbasan dilakukan.



    Rawatan


    Rawatan am dan spesifik dilakukan untuk menyembuhkan pesakit dilaksanakan oleh doktor pakar. Ada barah yang boleh dirawat 100 peratus dan ada yang tidak dapat dirawat tanpa kombinasi cara rawatan iaitu - pembedahan, radioterapi dan kimoterapi.

    Tugas pakar bedah otak ialah membuang barah, jika boleh sehingga 100 peratus tetapi ada jenis barah yang tidak dapat dibuang keseluruhannya walaupun di tangan pakar bedah yang cekap di dunia.

    Jika barah berlaku di kawasan otak, pembedahan mungkin membawa risiko tinggi. Oleh itu, rawatan radioterapi atau kimoterapi dipilih selepas biopsi dilakukan iaitu mengambil ‘daging’ barah yang berukuran 2 milimeter atau lebih untuk siasatan patalogi.

    Ada sesetengah barah dirawat dengan keadaan embolisasi mengecutkan barah itu. Radioterapi memberi rawatan berbeza daripada kaedah kecil hinggalah ke kaedah besar.

    Cara baru rawatan barah otak yang masih kecil adalah melalui kaedah radiosurgeri iaitu menggunakan akselerator linear, cobalt gamma knife atau kaedah brachiterapi.

    Kimoterapi iaitu menggunakan ubat-ubat yang kuat dapat memberhentikan proses pertumbuhan barah kini menjadi terapi yang mendapat perhatian dunia.

    Desas-desus yang mengatakan penggunaan telefon selular sebagai salah satu punca barah otak adalah tidak benar sama sekali kerana Pertubuhan Kesihatan Dunia (WHO) mengesahkan ia tiada kaitan antara risiko barah otak dan penggunaan telefon bimbit. Frekuensi elektromagnet telefon selular terbukti selamat. 




  • Sumber : Harian Metro

    Tuesday, August 16, 2011

    Pintu Sakaratul Maut (2011) SDTVRip Astro Prima MKV [Mediafire]


    Pintu Sakaratul Maut (2011) SDTVRip Astro Prima MKV Mediafire

    Plot
    Mengisahkan seorang abang yang diberikan amanah dalam pembahagian harta pusaka namun dia tidak menunaikan amanahnya.

    Pelakon
    Razak Ahmad, Arash Mohd, Sharifah Shahora, Rozie Othman, Syed Ali dan ramai lagi

    Screenshot



    Download

    MKV (585mb) : Part1 | Part2 | Part3

    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...