Monday, April 16, 2012

Proton Prevé launched: RM60k – RM73k!

Semalam  proton telah melancarkan model baru, Proton Preve' memeng gempak!!. Ini sedikit info akju dapat dari paultan.org



P3-21AWajaPersona
Length4,543mm4,470mm4,477mm
Width1,785mm1,740mm1,725mm
Height1,524mm1,420mm1,438mm
Wheelbase2,650mm2,600mm2,600mm
Front Track1,542m1,475mm1,475mm
Rear Track1,542mm1,470mm1,470mm
Luggage506L408L430L
Kerb Weight1,340kg1,235kg1,245kg

P3-21AInspiraAltis2012 CivicJettaForte2012 Elantra
Length4,5434,5704,5404,5254,6444,5304,530
Width1,7851,7601,7601,7551,7781,7751,775
Height1,5241,4901,4651,4351,4821,4601,445
Wheelbase2,6502,6352,6002,6702,6512,6502,700
Luggage506475464510495485
Weight1,3401,3351,3151,2951,4171,3591,269





  • The Prevé 1.6 Premium CFE: RM72,990 (metallic) and RM72,540 (solid)
  • The Prevé 1.6 Premium IAFM+: RM62,990 (metallic) and RM62,540 (solid)
  • The Prevé 1.6 MT Executive: RM59,990 (metallic) and RM59,540 (solid)
Proton Prevé Official TVC: English
Proton Prevé Official TVC: Bahasa Melayu

1 comments:

perghh "murah"nya kereta proton preve ni... done follow - Noob

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...